dętki duro

Motocykliści czy kierowcy przeróżnego rodzaju aut perfekcyjnie wiedzą, że żeby móc cieszyć się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go porządnie przygotować. Dużo osób jednak nie użytkuje bliźniaczej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motor, toteż lista prac, jakie musimy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zanadto luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go prawidłowo naciągnąć. W dodatku należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów wynajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy przecież, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego warto uczynić szczegóły oświetlenia – chcemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, które należy wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie warto także rower dokumentnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w trakcie całego sezonu.

Comments are closed.